System HD Analog

System AHD skrót od Analog High Definition jest obecny na rynku polskim już przeszło 2 lata i zadomowił się na dobre. Zastosowanie tej technologii pozwala dostarczyć rozdzielczości wcześniej nie dostępne przy użyciu kabla koncentrycznego. Rozwiązanie świetnie nadaje się do rozbudowy lub całkowitej wymiany urządzeń monitoringu na starych instalacjach. W miejscach gdzie istnieje już infrastruktura na bazie kabla koncentrycznego AHD daje nam możliwość zainstalowania kamer nawet w rozdzielczości do 1080P. Technologia jest również wykorzystywana przy użyciu kabla UTP przy zastosowaniu specjalnych transformatorów video.
Warto też zwrócić uwagę, że na rynku światowym systemy AHD stanowią większość instalacji. Głównie można to zawdzięczyć tym, że produkty charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.
Gama produktów marki MSJ z serii AHD zawiera rejestratory począwszy od 4 kanałowych kończąc na 32 kanałowych. Zastosowane najnowszej generacji technologie pozwalają łączyć się z urządzeniem przez Internet nie tylko przez adres IP ale również przez wbudowaną CHMURĘ. Nigdy wcześniej konfiguracja w sieci nie była tak prosta. Klient docelowy nie musi posiadać stałego łącza (adresu IP) aby mieć dostęp do rejestratora z komputera, tabletu czy smartfonu.
W urządzeniach została również zastosowana jedna z najnowszych nowinek technicznych czyli funkcja COXIAL CONTROLL. Daje możliwość sterowaniem OSD kamery z pozycji rejestratora pomijając jostick. Jest to duże udogodnienie w przypadku kiedy kamera zawieszona jest w trudno dostępnym miejscu a jest potrzeba zmiany ustawień.
Rejestrator marki MSJ to nie jest typowy DVR ( Digital Video Recorder). Posiada znany już od dłuższego czasu wbudowany TRYB HYBRYDY co czyni z niego HVR ( Hybrid Video Recorder).